Terrassi hooldus

Terrassi hooldus

Kas teadsid, et immutatud terrassimaterjal ei ole kaitstud ilmastikutingimuste eest?

Terrass, mis on valmistatud puidust, vajab iga aastaselt terrassi hooldust. Hooldatud terrass püsib kaunis läbi aastate, ka uued süvaimmutatud terrassilauad vajavad töötlemist mõlemalt poolt puidukaitsevahendiga, mis omab lisaks niiskustõkkele ja värvile ka UV kaitset.Kevadine terrassi hooldus annab värske ilme kogu suveks ja kaitseb puitu päikese eest, mis halastamatult puidu pinda hävitab. Sügisel ja talvel hoiab dekoratiivne, lahusti baasil puidukaitselasuur terrassi lauda vee ja jää eest, mis puitu tungides, seda samuti kahjustavad.Dekoratiivset puidukaitselasuuri kasutades on võimalik saavutada väga erinevat värvi terrasse.

Terrassi hooldus ja puhastus

Terrassi hooldus lasuurimise käigus puhastatakse esmalt terrassi pind mustusest, samblikest ja muust prahist mis on aja jooksul terrassile tekkinud. Terrassi pestakse süvapuhastus vahendiga mille põhiliseks komponendiks on seebikivi. Seebikivi lahus kantakse hooldatavale pinnale ja lastakse pisut seista seejärel küüritakse terrassi pind küürimisharjaga. Vajadusel korratakse toimingut kuni saavutatakse soovitud tulemus. Seebikivi lahus aitab eemaldada terrassilaua pinnalt mustuse, seened ja samblikud. Seejuures on seebikivi lahuse omaduseks avada puidu poorid terrassi puidukaitse lasuurile. Peale küürimist loputatakse terrassi pind ohtra veega, tagamaks puhastusvahendi jääkide eemaldamise. Peab meeles pidama, et seebikivi on sööbiv ka nahale ja tuleb kasutada vastavaid töövahendeid.

Terrassi hooldus viiakse läbi kahes etapis. Kui terrass on puhastatud ja loputatud tuleb terrassi pinnal lasta korralikult kuivada. Kui terrassi pind on kuiv kantakse laudise pinnale dekoratiivne, lahusti baasil puidukaitselasuur. Iga aastane terrassi hooldus hoiab terrassi pinna kauni ja vastupidava.